Home > Elektronik Rumah Tangga > TV > Samsung Smart TV 43 inch QLED 4K Q60C dengan 100% Color Volume & Pantone Validated - QA43Q60CAKXXD
Kategori Produk :
Elektronik Rumah Tangga
Lihat Semua Produk
263
Produk lain dari Samsung :
Samsung Galaxy S26+ 12/256G
NEW! Samsung Galaxy S26+ 12/256GB - Cobalt Violet | Hp AI | Photo Assist | 4900 mAh
Rp 19.499.000
Samsung Galaxy A17 LTE 8/25
Samsung Galaxy A17 LTE 8/256GB - Black
Rp 3.999.000
Samsung Galaxy Z Fold7 12/2
Samsung Galaxy Z Fold7 12/256GB - Jet Black
Samsung Bespoke AI Refriger
Samsung Bespoke AI Refrigerator Side By Side Family Hub 641L RS90F65ANFSE - Black
Samsung Kulkas 2 Pintu w Un
Samsung Kulkas 2 Pintu w Ungkep Compartment 393L - Black
Samsung Smart TV 43 inch QLED 4K Q60C dengan 100% Color Volume & Pantone Validated - QA43Q60CAKXXD
mulai dari Rp 272.730 / bulan
Kartu Kredit dengan Cicilan 0% mulai dari
Deskripsi Produk :
Garansi Resmi dari Distributor Indonesia selama 1 tahun
QA43Q60CAKXXD
100% Color Volume with Quantum Dot
Quantum HDR
AirSlim
Top 4 features
A billion shades of color with Quantum Dot
Quantum HDR
Wider range of contrast in cinematic scale
AirSlim
Sleek and slim, more than ever
Smart Hub
Discover your favorite content in one place
Sleek and slim, more than ever
Smart Hub
Quantum Processor Lite 4K
A smarter, faster 4K processor
PANTONE Validated
Authentic color display validated by PANTONE
Dual LED
Warm and cool LED backlights offer enhanced contrast
OTS Lite
Virtual sound that tracks the action
Q-Symphony
TV and soundbar orchestrated in perfect harmony
* Check for Q-Symphony compatibility on soundbar product specifications. * Soundbar sold separately.
SolarCell Remote
Easier control, greener future
Adjustable Stand
Height that fits your space
* Height is not adjustable for center-type stands and 32 inch models.
Motion Xcelerator
Smooth motion for a clear picture
SmartThings
Your best home butler
NFT Universe
Appreciate your favorite NFTs on the big screen
Specification:
Product : QLED
Series : 6
Screen Size : 43"
Refresh Rate : 50Hz
Resolution : 3,840 x 2,160
Package Size (WxHxD) : 1093 x 677 x 129 mm
Others
Produk Terkini
right arrow
right arrow
Daftarkan e-Mail Anda disini dan dapatkan
penawaran menarik
SUPPORTED BY :
BANK
BANK MANDIRI BCA BRI
BNI CIMB NIAGA BANK DANAMON
PANIN BANK PERMATA BANK MAYBANK
BANK OCBC BANK KB BUKOPIN BANK MEGA
BANK UOB BANK DBS BANK HSBC
MNC BANK BANK MAYAPADA BANK DKI
BTN BTPN BANK RAYA
DEBIT CARD & E-PAYMENT
MANDIRI DEBIT BRI DEBIT DANAMON DEBIT
HSBC DEBIT OCBC DEBIT CIMB NIAGA DEBIT
PERMATA DEBIT PERMATA ME MEGA DEBIT CARD
BNI DEBIT CARD BCA VIRTUAL ACCOUNT BRI VIRTUAL ACCOUNT
BCA SAKUKU BRIMO BRI POINT
BNI DEBIT ONLINE IPAY BNI DANAMON ONLINE BANKING
CIMB CLICKS REKENING PONSEL CIMB OCTOPAY
BTN MOBILE BANKING BTN DEBIT ONLINE JENIUS PAY
DIGIBANK BY DBS JAKONE MOBILE GO-PAY
OVO LINKAJA KREDIVO
AKULAKU INDODANA BANK RAYA DEBIT
AFTER SALES SERVICE
Jaminan Penanganan After Sales Untuk Produk Yang Berkendala
CUSTOMER SUPPORT
Memberikan Layanan Kelas Premium Kepada Customer Dengan Ramah, Sigap Dan Profesional
FOLLOW US :
instagram Dinomarket Facebook Dinomarket X
DOWNLOAD NOW :
Copyright © 2008-2026 PT DINOMARKET