Home > Elektronik Rumah Tangga > TV > Sharp TV FJ1 Series 50 Inch 4K UHD Google TV - 4T-C50FJ1X
Kategori Produk :
Elektronik Rumah Tangga
Lihat Semua Produk
297
Produk lain dari Sharp :
Sharp Refrigerator Kirei Se
Sharp Refrigerator Kirei Series 2 Door SJ-197ND-VP2
Rp 2.889.000
Rp 2.849.000
Sharp Show Case SCH-170FS -
Sharp Show Case SCH-170FS - Black
Sharp New Electric Oven 18
Sharp New Electric Oven 18 Liter - EO-18BL
Sharp Kulkas 2 Pintu - SJ-3
Sharp Kulkas 2 Pintu - SJ-317MG-DP Purple
Sharp AC Split 1 PK AH-A9BB
Sharp AC Split 1 PK AH-A9BBY
Sharp TV FJ1 Series 50 Inch 4K UHD Google TV - 4T-C50FJ1X
-10%*
mulai dari Rp 258.182 / bulan
Kartu Kredit dengan Cicilan 0% mulai dari
Deskripsi Produk :
4TC50FJ1X
- Slim design. The device is thin and lightweight, making it easy to handle and saving space.
INTRODUCING THE LATEST
SHARP 4K SERIES
Exceptional PICTURE QUALITY
THAT SIMPLY MESMERIZES
Entertainment you love. With a little help from Google
Keep all your favorite shows
& movies in your Watchlist
VIRTUAL REMOTE
Control your TV with your phone.
Secure, easy-to-use
video meetings for everyone
TV for the
whole family
Picture:
- Screen Size (Diagonal) : 50"
- Resolution : 3,840 x 2,160
- Backlight : Direct
- HDR : Yes
- YouTube HDR : Yes
- Netflix HDR : Yes
- Motion Enhancement : No
- Noise Reduction : Yes
- MEMC : No
- Game Low Latency (ALLM/VRR) : No
- Refresh Rate : 60Hz
Receiving System:
- Digital Broad casting : DVB-T2
Audio:
- Output Power : 8W ×2
Smart:
- Android Version : Android R(Google TV)
- Preinstalled Apps : Yes
- App Store : Google Play Store
- YouTube : Yes
- Netflix : Yes
- Others : Amazon Prime Video
- Voice Command/ Search : Google Assistant, Disney+, Apple TV
Conveniences:
- Child Screen Timer : Sleep Timer
- SleepTimer : Yes
- OPC (Optical Picture Control) : No
- e-Manual : No
Connectivity:
- HDMI : 4
- HDMI - ARC/ e-ARC : Yes / No
- Digital Audio Output : 1
- Headphone : 1
- USB : 2
- USB - Version : 2.0
- RJ45 : 1
- Mirroring : Google Chromecast
- Casting (ChromeCast built-in) : Yes
- Bluetooth : Yes
- Bluetooth - Version : ver 5.1
- Wireless LAN : Yes
- Wireless LAN - Version : 802.11 a/b/g/n/ac
Accessories:
- Smart R/C : Yes
- Direct Buttton (related to the internet) : Yes
Others:
- Dimensions - without stand (mm) (WxHxD) : 1115.8 × 642.3 × 62.1
- Dimensions - with stand (mm) (WxHxD) : 1115.8 × 691.4 × 264.7
- Net Weight - without stand (kg) : 10.3
- Net Weight - with stand (kg) : 10.5
- Power Consumption (On/Stand by) : 120W / <0.5W