Home > Elektronik Rumah Tangga > TV > Sharp TV FJ1 Series 75 Inch 4K UHD Google TV - 4TC75FJ1X
Kategori Produk :
Elektronik Rumah Tangga
Lihat Semua Produk
297
Produk lain dari Sharp :
Sharp Air Cooler PJ-A55TY-B
Sharp Air Cooler PJ-A55TY-B
Rp 1.329.000
Rp 1.289.000
Sharp Air Purifier Dehumidi
Sharp Air Purifier Dehumidifier With Plasmacluster DW-T30HY-W
Sharp Kulkas 1 Pintu - SJ-N
Sharp Kulkas 1 Pintu - SJ-N162D-SP - Pink
Sharp Air Purifier Humidifi
Sharp Air Purifier Humidifier with AIOT KI-L60Y-W - White
Sharp AC 0,75 PK AH-A7BEY
Sharp AC 0,75 PK AH-A7BEY
Sharp TV FJ1 Series 75 Inch 4K UHD Google TV - 4TC75FJ1X
mulai dari Rp 647.329 / bulan
Kartu Kredit dengan Cicilan 0% mulai dari
Deskripsi Produk :
Garansi dari Distributor Resmi di Indonesia Selama 1 Tahun.
4TC75FJ1X
- Slim design. The device is thin and lightweight, making it easy to handle and saving space.
INTRODUCING THE LATEST
SHARP 4K SERIES
Exceptional PICTURE QUALITY
THAT SIMPLY MESMERIZES
Entertainment you love. With a little help from Google
Keep all your favorite shows & movies in your Watchlist
VIRTUAL REMOTE
Control your TV with your phone.
Secure, easy-to-use
video meetings for everyone
TV for the
whole family
Picture
Screen Size (Diagonal) : 75"
Resolution : 3,840 x 2,160
Backlight : Direct
HDR : Yes
YouTube HDR : Yes
Netflix HDR : Yes
Motion Enhancement : No
Noise Reduction : Yes
MEMC : No
Game Low Latency (ALLM/VRR) : No
Refresh Rate : 60Hz
Receiving System
Digital Broad casting : DVB-T2
Audio
Output Power : 8W ×2
Smart
Android Version : Android R(Google TV)
Preinstalled Apps : Yes
App Store : Google Play Store
YouTube : Yes
Netflix : Yes
Others : Amazon Prime Video
Voice Command/ Search : Google Assistant, Disney+, Apple TV
Conveniences
Child Screen Timer : Sleep Timer
SleepTimer : Yes
OPC (Optical Picture Control) : No
e-Manual : No
Connectivity
HDMI : 4
HDMI - ARC/ e-ARC : Yes / No
Digital Audio Output : 1
Headphone : 1
USB : 2
USB - Version : 2.0
RJ45 : 1
Mirroring : Google Chromecast
Casting (ChromeCast built-in) : Yes
Bluetooth : Yes
Bluetooth - Version : ver 5.1
Wireless LAN : Yes
Wireless LAN - Version : 802.11 a/b/g/n/ac
Accessories
Smart R/C : Yes
Direct Buttton (related to the internet) : Yes
Others
Dimensions - without stand (mm) (WxHxD) : 1673 × 965 × 76
Dimensions - with stand (mm) (WxHxD) : 1673 × 1031 × 316
Net Weight - without stand (kg) : 22.7
Net Weight - with stand (kg) : 23
Power Consumption (On/Stand by) : 260W / <0.5W