Kategori Produk :
Komputer, Laptop & Office
Lihat Semua Produk
145
Produk lain dari Lenovo :
Lenovo IdeaPad Slim 3 14IRH
Lenovo IdeaPad Slim 3 14IRH8 Core i7-13620H 16GB 512GB W11 OHS - Arctic Grey
Rp 12.289.000
Lenovo IdeaPad Slim 3 14ABR
Rp 9.999.000
Lenovo Ideapad Slim 3 14IAH
Lenovo Ideapad Slim 3 14IAH8 83EQ006HID
Fantech Mouse Gaming Wirele
Fantech Mouse Gaming Wireless Kanata S WG9S - Red
Lenovo IdeaPad Slim 3 14ABR
-10%*
Gambar :
mulai dari Rp 236.361 / bulan
Kartu Kredit dengan Cicilan 0% mulai dari
Deskripsi Produk :
Lenovo Ideapad Slim 3 14AMN8 - 3LID - Artic Grey
Lenovo IPS 3-14AMN8-3MID Abyss Blue
• Processor : AMD Ryzen™ 3 7320U (4C / 8T, 2.4 / 4.1GHz, 2MB L2 / 4MB L3)
• Graphics : Integrated AMD Radeon 610M Graphics
• Chipset : AMD SoC Platform
• Memory : 8GB Soldered LPDDR5-5500
• Max Memory : 8GB soldered memory, not upgradable
• Storage : 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe®
• Storage Support :
One drive, up to 1TB M.2 2242 SSD
• Card Reader : SD Card Reader
• Audio Chip : High Definition (HD) Audio
• Speakers : User-facing stereo speakers, 1.5W x2, optimized with Dolby® Audio™
• Camera : HD 720p with Privacy Shutter
• Battery : Integrated 47Wh
• Display : 14" FHD (1920x1080) TN 220nits Anti-glare
• Touchscreen : None
• Keyboard : Backlit, English
• Dimensions (WxDxH) : 324.3 x 213.8 x 17.9 mm (12.77 x 8.42 x 0.70 inches)
• Weight : Starting at 1.37 kg (3.02 lbs)
• Operating System : Windows 11 Home 64, English
• WLAN + Bluetooth : Wi-Fi® 6, 11ax 2x2 + BT5.1
• Standard Ports
- 2x USB 3.2 Gen 1
- 1x USB-C® 3.2 Gen 1 (support data transfer, Power Delivery and DisplayPort™ 1.2)
- 1x HDMI® 1.4
- 1x Card reader
- 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)